[two_third last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””]

  Sunce je glavni planetarni vladar ovog sazviježđa. Sunce se rađa u sazviježđu Ovna u Krittici, a dostiže svoj vrhunac u Uttara Ashadha (Strijelac i Jarac) ili današnjem sazviježđu. Suncu je ovo zadnje sazviježđe i zato je ono ovdje najjače. To znači da je ovdje sposobnost duše najveća, pa nije teško zaključiti pozitivnost ovog dana. Pošto je ovdje Sunce u svome vrhuncu, to znači da je  usklađeno s univerzalnom voljom, a time su sve akcije u svjetovnom lišene sudjelovanja ega i sebičnosti.  Takve akcije će biti podržane. Ovo je sazviježđe gdje se žrtvuje ego radi većeg dobra.

Budući da ova nakshatra leži u znakovima Strijelac i Jarac, kombinacija ekspanzivnog Jupitera i ograničavajućeg Saturna, predstavlja umjerenost i praktičnost. Ovaj dan je odličan za akciju i provođenja ideja.

[/two_third]

Narudžba knjiga: nikola@vedski-jyotish.net

katalog-samozavaravanja-cover1cm1korice-nikola31zuvela_korice_2013jedan