Praksa za promjenu emocijaNikola2016-05-31T19:56:34+02:00
[three_fourth last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””]
Sve stvari koje radite oko sebe, radite iskljuÄivo na temelju emocionalnog otiska. Nema stvari koju ne Äinite radi emocija, a ustvari sve opet radite tako da svoje emocije ne zadovoljite. StatistiÄki gledano, 80 posto vremena tijekom dana provedete u negativnim emocijama.
Iako za razliku od predaka, imate puno bolji život, joÅ¡ uvijek provodite vrijeme u emocijama koje se zasnivaju na stavu da ste nemoćni. Provedete 12, 17, ili 20 godina obrazujući se, a racionalno ne možete zakljuÄiti da živite život u kojem su vam nametnute forme kako trebate živjeti i osjećati.
Kao ovisnici, velika većina se vraća emocionalnim otiscima svojih roditelja i proÅ¡lih karmi i hrane se ovisniÄkim energetsko-emocionalnim otiscima. Stoga, promatrajte svoje emocije i svoje akcije, ne analizirajte ih nego imajte pažnju na njima. Osnovni korak koji je poželjno uÄiniti jest emocionalno osvjeÅ¡tavanje, straha, ljutnje, mržnje i ljubomore, gdje promatrate dah i Å¡to se deÅ¡ava u tijelu kada osjećate spomenute emocije.
 Osjećanje emocija i njihovo promatranje, najvažnija je stvar koju Äinite, ne vežite se za njih i sagledavajte kako one struje kroz um kao valovi ili vjetar koji se uzdigne ili zapuÅ¡e i nakon toga nestaje. Kada osjetite stanje bez misli, ne bježite, ne tražite stimulanse. Promatrajte vlastite emocionalne ovisniÄke emocije u kojima sebi svaki dan ponavljate da ste ovisni i da vam drugi trebaju.
Promjenu možete uÄiniti jedino ako promijenite naÄin razmiÅ¡ljanja i djelovanja. Za promjenu pokuÅ¡ajte vidjeti da u stanju bez misli ima neÅ¡to lijepo i veliÄanstveno.
Prekid veze nije toliko težak zato jer osoba odlazi, ostavlja. Težak je upravo zbog straha od praznine, straha da je vaÅ¡ skup navika doÅ¡ao u pitanje i vi se brže bolje zbog straha pokrećete kako bi Å¡to bolje sagradili negativan sustav i obranili sebiÄnost koja je ionako neodrživa.
Ne trudite se slijediti sustave, već ono što se događa u vama. Ako radite ovu praksu svakodnevno, ako promatrate svoje emocije bez uplitanja sa dubokim disanjem, imate priliku promijeniti sadašnje stanje.
Nikola Žuvela
[/three_fourth]