[two_third last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””]

Iako možemo reći da je momentalna konstelacija dobra za materijalni aspekt, malo bolji pogled može nam otkriti kako je Venera kao označavatelj žene u jyotishu  u nezgodnoj situaciji. Okružena je maleficima i možete zadnjih desetak dana osjećati određeni pritisak ili vam se događa dosta stvari koje teško podnosite.

Možda to zovete promjenom tlaka ili sparinom, ali ustvari se radi i spomenutom tranzitom. Ukoliko imate ovu poziciju u natalnoj karti sigurno ste se našli u jako složenoj situaciji. Ipak, moramo uvijek svaku konstelaciju gledati realno. Venera je u zaigranom Merkurovom znaku i sada vas ovaj aspekt vodi prema onome: ne brini, sve će biti u redu, ali ova situacija govori da već duže vrijeme odgađate odluke, bilo po pitanju partnerstva ili emocija. Dakle, ovaj tranzit donesi probleme ne zbog toga jer je on takav već priroda mora imati mehanizme kako da regulira i stvori ravnotežu u psihi u smislu da mora imati neki okidač koji će vas na silu natjerati da se odlučite.

Jasno, uvid u natalnu kartu će nam reći više o čemu se radi, ali bitno je vidjeti stvari iz šire perspektive. Na savjetovanju ljudi koji prođu neko jako teško razdoblje ili bolest, uoče upravo važan detalj koji im pomogne u shvaćanju svojeg problema. Pošto su žene danas puno više povezane s Animusom ili muškim principom, zbog ostalih konstelacija lako će se povezati s ovim dijelom sebe i na taj način Venera traži osjećaje sada, a oni mogu izostati dok će spomenuta konstelacija upravo u tom smjeru raditi probleme. Ogledalo promatranja uvijek pomaže u sagledavanju sebe.

Nikola Žuvela

jyotish savjetnik i terapeut

[/two_third]

Narudžba knjiga: nikola@vedski-jyotish.net

katalog-samozavaravanja-cover1cm1korice-nikola31zuvela_korice_201300jedan-mus-nikola-500pxcover15-12-2016-o-ljubavi-page-001-2