jyotishOvo je dan koji simbolizira zaljubljenost. Zaljubljenost i strast su duboka potreba za jedinstvom kojeg smo jednom davno doživjeli i za kojim težimo. Freud je mislio da je to jedinstvo s maternicom, ali ona je arhetipska (praiskonska) i zapisana je u našem umu. Mi nesvjesno težimo tom iskustvu, ali malo tko zna da je to potreba za unutarnjim vjenčanjem kralja i kraljice, arhetipske slike koja je u svakom čovjeku i da bismo je ostvarili, mi prema njoj idemo svim silama iako ne znamo što ona znači. Ona je čak i u alkemiji prikazana kao muž i žena koji se drže za lijevu ruku, a to znači da su veze nesvjesne i zato su sudbonosne i propada velika većina velikih ljubavi. Jedino kontinirano osvještavanje ovog procesa, čovjeka može dovesti do slobode i prave ljubavi, dok je zaljubljivanje potrebno, ali je inicirano mnogim sebičnostima jer da nije tako, kako bi onda velike ljubavi mogle propasti?

Nova misao: https://vedski-jyotish.net/misli/ljubav-je-individualna/