jyotishPrvi dio dana nije dobar za djelovanje, ali drugi dio dana poslije 14:30 je puno bolji. Prvi dio dana nije za važne dogovore jer oni se mogu zasnivati na lažnim obećanjima, dok drugi dio dana pokazuje više mogućnosti za dogovore. Drugi dio dan simbolizira pretke, a ono u što mi vjerujemo jest da preci i roditelji nemaju utjecaja na nas, a zapravo mi živimo njihove neriješene probleme i strahove. Roditelji se cijeli život trude da nam prenesu što više svojih shvaćanja, a to rješavaju svađama i neprestanim ponavljanjem rečenica prijetnji. Dakle, ako osjećamo da smo nemoćni i da ne možemo mjenjati situaciju onda u sebi ne želimo napustiti roditeljska shvaćanja smatraući da ćemo ih iznevjeriti. U mnogim tradicijama postoje obredi preko kojih se pokušava utjecati na pretke jer njihova DNK-a struktura živi u nama i određeni poremećaj u organizmu nosimo upravo od njih i njihovog nerješenog problema. Iako to potvrđuje znanost, Istok je davno prije znao za te utjecaje. Stoga, prije nego kažete da ste bolesni, upitajte se o naslijeđenim strukturama vaših roditelja i njihovih roditelja.

Novi članak: https://vedski-jyotish.net/clanci/budisticka-psihologija/