[two_third last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””]

Zašto želimo moć? Zato jer nam ona donosi jaki ego koji se tada napuše toliko da osoba ne stoji na zemlji. Siromašni čovjek si ne može priuštiti takav ego, zato i on traži tu potrebu za novim egom, novim uporištem, novom zaštitom od koga? Od samoga sebe, svoje istine da je sreća i ljubav svima dana, a društvo nam je programiralo sreću i ljubav kao nedostižne kategorije. Zašto? Zato jer ljestvica mora biti toliko visoko kako bi ona bila nedostižna jer nedostižno uvijek daje iluziju da moramo nešto dohvatiti. Ljubav nije centar, već cjelina koju vježbamo kao disciplinu na način da je ona uvijek ovdje i sada, a to znači da tu nema ega. Zato ljudi teže ekstremnim sportovima jer u tim opasnim trenucima gube ego, u tim trenucima opasnosti nema ega i doživljavamo cjelinu, ali malo tko uopće razumije zašto ljudi podsvjesno teže tim trenucima. Stoga, ako ponovno ne naučimo plesati, radovati se i uživati u ovome što je sada, do kraja života ćemo živjeti u životu u kojem će nas vlada lagati, na poslu provocirati a partner neće cijeniti jer nismo ambiciozni. Draga je i moćna ego iluzija. Ipak, riješenje postoji. Bilo da meditirate, ili vježbate bivovanje u sadašnjosti u trenutku koji je ovdje i sada nakon dana, mjeseci i godina vježbanja izoštrit ćete svoju percepciju koja će vam pomoći ne samo u vašim odnosim već i na poslu.  Patnja, ljutnja, mržnja strah ne nastaju zbog stvarnih događaja već zbog krive percepcije koju stvara ego.

Nikola Žuvela

[/two_third]