[two_third last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””]

Ovo je dan koji daje važnost osluškivanja onog iznutra. Mi kao civilizacija ne cjenimo unutrašnji život, ne obraćamo pažnju na razvijanje upravo tog života, pa zato malo toga vidimo i u odnosima, što nam suprotna strana ima za reći, a obično počinjemo slušati onog trenutka kada ta druga stane pričati. Kada se okrenemo životu iznutra onda možemo shvatiti čovjeka odnosno slušati što on govori. Ovo je dan slušanja i znanja, a to je ono što nam najviše nedostaje. Naime, često nam je u životu dosadno toliko da smo imati proglasili najbitnijim, zaboravljajući da je svaki čovjek univerzum za sebe. Ali taj imati jest ujedno bijeg od smrti. Hedonizam je samo pokušaj nesuočavanja sa životom. Civilizacija koja pati od Edipovog kompleksa ili straha od slobode. Boji se i ljubavi jer ljubav je prihvaćanje smrti koja je ustvari napuštanje starog. Smrt je jin energija ili ženska energija (Mjesec) dok je želja za životom jang energija ili Sunčeva energija. Spoj te dvije energije donosi ljubav, figurativno lako rečeno, ali tek u praksi se ona spaja, ona se ne može naučiti iz knjiga

[/two_third]