7alayaOvo je dan između želje i bola. Zašto su želje tako bolne i frustrirajuće, a tako malo ispunjujuće? Nas su cijeli život učili da u nama nema ničega vrijednog i da se sve vrijedno nalazi vani i kada to zadobijemo onda će se dogoditi život. Kada smo djeca, to je opravdano, ali kada završi ta faza, mi sa takvim razmišljanjem koračamo u svijet, a to danas može biti popraćeno i jakim negodovanjem što ovisi kakav smo tip. Ako smo ekstrovertirano-impulzivni, onda će to biti jače izraženo, ili možemo biti introvertirani tip, pa ćemo sve to staviti pod tepih. Neki gurui govore da postoji jedna mala čakra ispod srčane, koja ako se aktivira donosi realizaciju želja, no ne preporuča se njeno aktiviranje jer to su popratne nagrade na putu samospoznaje. Želje ne smijemo potiskivati, ali trebamo biti svjesni da u njima pokušavamo pronaći drugog sebe. Njihova neostvarenost uvijek nam daje iluziju da bi se nešto kvalitetnije u našem životu promijenilo. Jedna mudra izreka kaže: Tko malo želi, sve ima; tko ništa ne želi, taj je slobodan; tko nema i ne želi, čovjek je jednak bogovima.

Novi članak: https://vedski-jyotish.net/misli/18518-2/