Ovo je dan izmeÄ‘u želje i bola. ZaÅ¡to su želje tako bolne i frustrirajuće, a tako malo ispunjujuće? Nas su cijeli život uÄili da u nama nema niÄega vrijednog i da se sve vrijedno nalazi vani i kada to zadobijemo onda će se dogoditi život. Kada smo djeca, to je opravdano, ali kada zavrÅ¡i ta faza, mi sa takvim razmiÅ¡ljanjem koraÄamo u svijet, a to danas može biti popraćeno i jakim negodovanjem Å¡to ovisi kakav smo tip. Ako smo ekstrovertirano-impulzivni, onda će to biti jaÄe izraženo, ili možemo biti introvertirani tip, pa ćemo sve to staviti pod tepih. Neki gurui govore da postoji jedna mala Äakra ispod srÄane, koja ako se aktivira donosi realizaciju želja, no ne preporuÄa se njeno aktiviranje jer to su popratne nagrade na putu samospoznaje. Želje ne smijemo potiskivati, ali trebamo biti svjesni da u njima pokuÅ¡avamo pronaći drugog sebe. Njihova neostvarenost uvijek nam daje iluziju da bi se neÅ¡to kvalitetnije u naÅ¡em životu promijenilo. Jedna mudra izreka kaže: Tko malo želi, sve ima; tko niÅ¡ta ne želi, taj je slobodan; tko nema i ne želi, Äovjek je jednak bogovima.
Novi Älanak: https://vedski-jyotish.net/misli/18518-2/